Popüler ağlardan biri olan Instagram’da emojiler ile ilgili yeni bir kısayol geliştirildi. Bilindiği üzere yorum atarken emoji eklemek istediğinizde farklı bir pencerede emoji ekranına geçiş yapmanız gerekiyordu. Yeni eklenen kısayol ile birlikte artık farklı bir pencereye geçiş yapmadan direkt olarak emoji ekleyebileceksiniz. Yorum alanının en üstüne 8 tane emojiyi sıkıştıran Instagram mühendisleri, bu sayede yoruma emoji eklemeyi daha hızlı kılıyor. Tabi tüm emojileri tek bir alana yerleştirmenin mümkün olmadığı için instagram tarafından belirlenmiş en çok kullanılan emojilere bu alanda yer verilmiş durumda.

Instagram, bu güncelleştirme ve kısayolu aslında 3 aydır test ediyordu. İlk olarak story alanında denemesi yapılan bu özellik şimdi ise IOS ve Android kullanıcılarının tamamında kullanıma sunuldu. Eğer hala yorum alanının en üstünde emoji göremiyorsanız instagram uygulamasını güncellemeniz gerekebilir. Güncelleme ile birlikte değişiklik, mobil cihazınızda ekrana yansıyacaktır. Kısayol, size vakit kazandıracağı gibi emoji göndermenizi de daha hızlı bir hale getirecektir.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK