Huawei için gelen her yeni gün yeni bir yasağın oluşmasına sebebiyet veriyor. Marka, gelişimi ve popülerliği anlamında zirve yapmışken bir anda alınan kararlar markayı sadece 4-5 gün içerisinde piyasada yok etme seviyesine getirdi. Son darbe ise depolama ile alakalı. Eğer Huawei’de SD kart, MicroSD kart kullanmak istiyorsanız yeni modellerde artık mümkün olmayacak.

SD Association / SDA Üyeliği Yasaklandı!
Telefonlarda önemli hassas noktalardan biri olan depolama alanı için en önemli kaynak tartışmasız SD bellekler. Aslında sadece cep telefonları için değil aynı zamanda bilgisayarlar için de geçerli. SD Association / SDA olarak bildiğimiz Türkçe karşılığı SD Birliği olan kurum, Huawei’nin üyeliğini artık kabul etmeyecek. Bunun anlamı, Huawei cep telefonlarında SD kart kullanımı yapılamayacak.

Aslında markalar SD bellek kullanmak zorunda değil. En iyi örnek dünya devi Apple’ın iPhone telefonları. Sadece kendine has belleği bulunan telefonlarda bellek arttırımı yapılamıyor. Huawei’nin izleyeceği yollardan biri de bu. Fakat global anlamda tercih edilen SD belleklerin kullanılamaması yine de marka için kötü bir haber.

Huawei’nin şuanki kullanıcılarının bundan etkilenmeyeceğini de belirtelim. Huawei, bundan sonra bu konuda kenti üretimi bellekleri kullanacağı kesinleşti. Daha önce Nano Memory Cards olarak tanıtığı bellekler bundan sonraki Huawei telefonlarda yer alacak. NM Card olarak tanıtılan depolama kartları SD karttan üstün olarak tanıtılmıştı.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK