Telefon boyutları ve ekranları büyümeye devam ediyor. Bir dönem olabildiğince küçük telefonlara ilgi varken şimdilerde ise telefonun büyüklük oranı fazlaca ilgi uyandırıyor. Huawei bu boşluğu en iyi değerlendiren markalardan biri. Son yıllarda iyi atılımlarıyla dikkat çeken marka, android cephesinde Samsung’a ciddi sıkıntılar yaratıyor. Adeta Samsung’u gölgeler nitelikte performans sunan ve yüksek donanım özelliklerine sahip yeni model Huawei telefonlar, en çok satan telefon markaları arasında yer alıyor.

7.2″ Ekranlı Mate 20X 5G Tanıtıldı!
Huawei’nin yeni cihazı Mate 20X 5G. Önümüzdeki yıllarda 4G’den daha çok 5G kullanılacak. Ve tabi ekranın büyük olma özelliği de fazlasıyla etkiliyor. Huawei, her ikisini de başarıyla yansıttığı telefon modeli Mate 20X’i tanıttı. Cihaz 7.2″ ekran boyutuna sahip. Mobil oyunların da fazlaca revaçta olduğu bu dönemde bir çok kişinin ihtiyaç ve beklentisini karşılar nitelikte bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

5G özelliğinden de bahsedelim. Balong 5000 isimli modeme yer veren Huawei, kusursuz bir bağlantı altyapısı sunuyor. Büyük ekranların en büyük dezavantajı ise pil gücü ve dayanıklılığı. Bu konuda nasıl bir optimizasyon yaptı bilinmez fakat telefon 5000 mAh gücünde bir pil ile birlikte geliyor.

Arka kamerası 40 MP, ön kamerası ise 24 MP olmasıyla da fotoğraf ve video çekenleri fazlasıyla etkiliyor. Huawei, kamera alanındaki başarısından ise taviz vermiyor. Yine kamera konusunda bu yıl ödül almaya aday telefonlardan biri olacağı kesin.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK