Huawei ile ABD arasında yaşanan kriz için Huawei Türkiye’den resmi bir açıklama yapıldı. Dünkü söylentilerin ardından bir açıklama yapma gereği hisseden Türkiye cephesi, Google’ın ve Android’in yanıtlarına da yer verdi.

Anlaşılan detaylara göre şimdiye kadar satışa çıkmış ve kullanıcıya ulaşmış Huawei marka telefonlara bir problem yaşanmayacak. Android desteği sürmeye devam edecek. Fakat bundan sonrakiler için açıklamada herhangi bir bilginin yer almaması, krizin habercisi. Yani Huawei, ABD tarafından resmen veto edilmiş durumda.

Konu hakkındaki gelişmeler dikkatle izlenecek gibi görünüyor. Bu konuda nasıl bir süreç bizi bekliyor bu da henüz yanıt bulmuş değil. Kimileri kendi sistemini kurmasını beklerken, kimileri de kendi sisteminin tutmasına ihtimal vermiyor. En doğru çözüm tekrar masaya oturmak olacağı düşünülürken bu konuda ABD’nin nasıl bir tutum göstereceği merak ediliyor. İşte Huawei Türkiye2nin resmi açıklaması.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK