Huawei kamera anlamında fark yaratma alışkanlığını elden pek bırakmayacak gibi. Geçtiğimiz yıllarda kamera başarısı elde eden ve en iyilerde listelenen, ödül alan Huawei, şimdi de üç arka kameraya sahip cihazı ile kendinden bahsettiriyor. P20 Pro ismine sahip yeni Huawei, çekim kalitesinde zirveyi hedefliyor.

40, 20 ve 8 MP!
Arkada tam 3 kamerası bulunan P20 Pro bu yıl içerisinde çokça inceleme alabilir. Şimdiden inceleme videoları fazlaca izleniyor. Arka kameralarda bir tanesinin 40 MP olması ise dikkat çekiyor. 40 Megapiksel özellikli kamera, tahmin edileceği gibi ana kamera olarak kullanılıyor. Diğer iki kameradan biri 20 MP, bir diğeri ise 8 MP.

Ön Kamerada Zirve!
Sadece arka kamerasını geliştirmekle kalmayan Huawei, ön kamerayı da fazlasıyla tatminkar şekilde sunuyor. Şimdiye kadar ön kamerada kullanılan kameralar arasıdna en yüksek Megapiksel değere sahip olan P20 Pro, 24 MP ön kameraya sahip.

Cihazın Türkiye’de satılıyor olması da dikkat çekiyor. Türkiye pazarında oldukça etkin hal almaya başlayan Huawei, Samsung ve iphone gibi markalar için yakın tehdit oluşturuyor. Satış rakamlarını arttıran Huawei’nin toplam dört kameraya sahip cihazı ülkemizde 5000 liradan satılıyor.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK