Çin pazarının büyüyen markalarından biri olan Honor, diğer Çin markalarının gölgesinde kalmak istemiyor. Yeni cihazları ard arda sunmaktan çekinmeyen Honor’un yeni cihazı ise fiyat olarak oldukça uygun. Orta segment olarak sınıflandırabileceğimiz cihaz, bir çok cihaza göre daha yüksek performans sergileyebilecek nitelikte. Tasarım ise fazlasıyla yeterlilik gösteriyor.

Sadece 94 Dolar!
Ekranı 5.45 inç olan cihazın Android 8.1 sürümü ile geleceği bildirildi. Model ismi Honor Play 7 olan cihaz yurt dışı piyasasında 100 dolardan daha ucuz olan az sayıda orta segmentteki telefon oldu.

Mediatek işlemcili cihazın 2 GB RAM’ı bulunuyor. Fiyat bazlı değerlendirildiğinde 2 GB RAM yeterli diyebiliriz. Kamera çekimlerindeki başarısı da geri planda kalmayacak telefonda 13 MP arka kamera var. MicroSD kartlar ile hafızasını yükseltmenin mümkün olduğu telefonun dahili hafızası ise 16 GB. Ayrıca bir çok akıllı telefonda olmayan çift sim kart desteği de Honor Play 7’de mevcut.

Türkiye Pazarında da Yer Alabilir!
Uygun fiyat, iyi özellikler akıllara cihazın Türkiye’de satışının olup olmayacağı sorusunu ortaya çıkarıyor. Honor’un Türkiye’de aktif satışının bulunması sebebiyle muhtemelen Play 7’de Türkiye’ye gelecektir. Fiyatı Türkiye şartlarında muhtemelen daha yüksek olacak olsa da tercih edecek çok sayıda kişi çıkması mümkün.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK