Pokemon Go, bir dönem çıkışıyla birlikte ciddi bir furya yakalamış fakat kısa süre sonra etkisi düşüş göstermişti. Dünya’nın bir çok yerinde oynayan sayısı oldukça fazla olan Pokemon Go’yu günümüzde oynayan sayısı ise çok az kaldı. Fakat aynı düşünceye sahip farklı yeni bir oyun geçtiğimiz gün duyurularak oyun dünyasının ilgisini çekti.

Yeni Rakip Minecraft Earth!
Evet. Efsane oyun Minecraft, artık Pokemon Go’nun en sıkı rakibi. Tabi hala oyunu oynayan kaldıysa. Minecraft’ın modası geçmiş bir oyunu örnek alarak rekabete girmesi şaşkınlık yaratmadı değil. Tabi kendine özgü yeni özellikleriyle gelecek olan Minecraft Earth, en azından bir çok kişinin deneme sürecini yaşaması bekleniyor.

Oyun hemen hemen aynı işleyiş ile oynanıyor. Yani tahmin edeceğiniz gibi telefon kamerası burada en önemli unsur. Oyunu açtığınız an kamera aktif olarak devreye giriyor. Çeşitli görevlerin yer aldığı Minecraft’ın en ilgi çekici yanı pikselleştirilmiş yapılar. Adeta bir ekol olan ve piksel olarak görülen herşeyin minecrafta benzetildiği bir dünyadayız. Hal böyle olunca ister istemez Minecraft Earth oyununun da bazı kitleler tarafından uzunca süre oynanabileceği düşünülüyor.

Oyunun en güzel yanlarından biri de sizin fotoğrafını aldığınız yapıları farklı kişiler de görebiliyor. Nasıl mı? Oyunun görüntüleri size her şeyi anlatacak.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK