NASA’nın uzay va gezegenler hakkında sunmuş olduğu görüntülere bir yenisi daha eklendi. Güneş için yeni görseller paylaşan NASA, şimdiye kadar Güneş sisteminin en yakından çekilmiş fotoğrafı başlığı ile duyurduğu görüntü, Güneş’e fotoğraflar ile en yakın görüntüyü sunuyor. Tabi her ne kadar yakın olduğu belirtilse de bu yakınlık milyon kilometrelerce uzaktan elde edilebilmiş bir görüntü olduğunu belirtmeliyiz.

ŞİMDİYE KADAR ÇEKİLEN EN YAKIN GÖRÜNTÜ!
Bildiğiniz üzere NASA, güneş sistemini, gezegenleri ve uzay cisimlerini yıllardır inceliyor. Gönderdiği uzay araçları vasıtasıyla ise yeni görüntüler elde etmeye çalışıyor. Bu görüntülerin ayrıntılı olması ise NASA’nın asıl hedefi.

Güneş için çekilen son görüntü bir çok kişi tarafından ilk bakışta tatmin edici olmayabilir. Fakat güneş sistemine yaklaşmanın neredeyse imkansız olduğunu bilmemiz gerekir. Buna rağmen NASA, özel çalışmaları neticesinde güneşe 16 milyon mil mesafe uzaklığından bir görüntü elde etti. Bu görüntüde güneş sisteminin ardında neler olduğu yatıyor. Ayrıca diğer gezegenlerin de sıralı şekilde fotoğrafta yer aldığını görmek mümkün.

PAYLAŞ
Avatar
Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümü mezunu. Bilim, fizik, astronomi ve uzay teknolojileri ile ilgilenmektedir. Teknokarma.com gönüllü Bilim editörüdür. İletişim: seher@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK