Tüm platformlarda en iyiler arasında olmayı sürdüren GTA serisinin beşinci versiyonunun güncel satış rakamlarını hiç merak ettiniz mi? Kuşkusuz oyun dünyasına uzak olmayanlar GTA 5’in çok sattığını bilir. Fakat güncel rakamın kaç olduğu hakkında uzun süredir bir açıklama gelmemişti. Son verilere göre toplam satış rakamı yine oldukça fazla olan GTA 5, yıllara meydan okurcasına ilk sırayı kimseye kaptırmamaya kararlı.

95 Milyonu Gördü!
Dünya üzerinde GTA 5’in toplam 95 milyon adet satıldığı resmi olarak yayıncısı tarafından duyuruldu. Meraklı oyuncuların merakını giderecek bir bilgi gibi görünse de Take-Two şirketi 95 milyon rakamını adeta gövde gösterisi yaparcasına duyurdu. Yıllar önce çıkan ve günümüze kadar kaliteli kimliğini koruyan GTA, ciddi bir başarı elde etmiş durumda.

Satış listesinde ise uzun bir süre daha zirvede kalacak gibi duruyor. Tabi bu aynı zamanda yayıncıları da zengin ediyor. Kâr oranı 450 milyon dolar civarında olduğu söylenirken, bu rakamın da artması muhtemel.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK