Hala yaygınlaşma konusunda sıkıntılar çeken ve yeterli kitleye ulaşamayan Google’ın başarılı telefonu Pixel serisinin yeni modeli 3a, gelişmiş özellikleriyle dikkat çekecek. Pixel bildiğiniz üzere Google patentini taşıyan bir telefon modeli. Bu durum telefona olan ilgiyi ve güveni arttırıyor. Peki Pixel 3a’da bizi neler bekliyor dersiniz?

Gerçeklik Desteği Sunuyor!
Google Pixel 3a için fikir edinebileceğimiz önemli bir detay, Google’ın reklam filminin içerisinde yatıyor. Telefonda navigasyonun çok daha başarılı olduğu açık şekilde beyan edilmiş. Hatta iphone telefonlara bir de gönderme yapan Google, bu düşüncesiyle biraz alaycı bir yaklaşım sergilemiş. iPhone kullanıcılarının da kızabileceği bu durum zamanla Apple’ın haritalarını geliştirmesine yardımcı olabilir.

iPhone haritaları kendi navigasyon uygulaması ile kıyaslayan Google, gerçeklik desteğiyle birebir sokak görünümü sunuyor. Apple’ın haritaları ise yıllardır pek bir gelişim kaydedememiş haliyle bulunuyor. Biri sadece kuşbakışı bir görüntü sunarken, Pixel 3a’da sokak ve caddeler, hatta insanlar bile görüntülenebiliyor.

Günümüzde harita özelliği oldukça büyük önem taşıyor. Google’ın bu yanını geliştirerek reklam filminde yer vermesi ise oldukça akıllıca karşılanmış durumda. Şimdilik bu özellik öne çıkarılmış olsa da iPhone’a kıyasla daha bir çok özelliğin öne çıkacağının sinyallerini alabiliyoruz.

Tüm bu özelliğin öne çıkarılmasının yanı sıra fiyata da vurgu yapılması bonus olmuş diyebiliriz. iPhone x için 999 dolar fiyat yazılırken Google’ın Pixel 3a modeli 399 dolarlık etiketiyle ön plana çıkartılmış.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK