Samsung Galaxy S10 bu günler fazlaca konuşulacağa benziyor. Resmi bir tanıtımın gerçekleşmesi tüm özelliklerin ortaya çıkmasını sağladı. İlk olarak tasarım için beklentinin yüksek olduğu bir model olan Galaxy S serisinin 10. modeli şarj kısmında önemli bir yenilikle geldi. Bu özellik özellikle arkadaş çevresinde sosyalleşmeyi arttırabilir. Fakat sandığınızın dışında bir yöntemle.

DİĞER TELEFON İLE ŞARJ OLACAK!
Bu özellik ilk defa Samsung ailesi tarafından geliştirildi. Eğer bir Galaxy S10 sahibiyseniz başka bir S10 telefondan şarj alabiliyorsunuz. Kablosuz şarj özelliğine sahip bir S10’u başka bir Galaxy S10’a yaklaştırdığınız zaman gerekli ayarlamaları yaptığınız anda telefon şarj almaya başlayıyor. Böylece bitmek üzere olan pili yeniden doldurabiliyorsunuz.

Bu özellik yakın kişiler arasında aynı telefonun tercih edilme sebebi olabilir. İkili ilişkileri kuvvetlendirecek ve sosyalleşmeyi arttıracak bu özellik ileride bir çok samsung telefonlara entegre edildiğini düşünün. Çok uzak değil 5 yıl sonra şarjınız bitmek üzereyken yolda birini durdurup telefonumun şarjı bitmek üzere eğer sizin telefonunuz da Samsung ise yardımcı olur musunuz? şeklinde soru sormayı deneyen çok sayıda kişi çıkacaktır.

Şarj olayını bir adım öteye götüren Samsung’un bu özelliğini Apple’ın kopyalayıp kopyalamayacağı ise henüz bilinmiyor fakat kopyalaması bir çok iphone kullanıcısının hoşuna gidecektir.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK