Akıllı telefonlarda kamera özellikleri her ne kadar gelişmiş olsa da yakınlaştırma konusuna baktığımız zaman bir çok marka istediğimiz kaliteyi maalesef sunamıyor. Dev objektiflere sahip DSLR cihazlardaki performansı beklemiyoruz fakat yine de kalite anlamında daha iyisini sunmaları mümkünken hala bu konuda yeterli düzeye çıkamamaları üzüyor diyebiliriz. Samsung, bu konuya eğilim göstermiş görünüyor ki yeni modelinde optik zoom daha fazla kalite sunacak.

Optik Zoom Optimize Ediliyor!
Samsung’un en iyi serisi tartışmasız Galaxy serisi. Bizleri bekleyen serinin yeni modeli ise Galaxy 10 olacak. Kamerada yakınlaştırma yani zoom özelliğini ne kadar kulanıyorsuunz bilinmez fakat Galaxy S10’da bu özellik çok daha yüksek başarı sağlayacak. Nasıl mı? Optik Zoom özelliğini daha iyi optimize etmeyi hedefleyen Samsung, ayrıca optik zoom özelliğini 3X’den 5X’e çıkarmayı hedefliyor. Sızan bilgiler bu konuda bize kesinlik sunuyor.

5X Zoom olması aslıdna ilk Samsung’un aklına gelmedi. Rakip markaların bu konudaki atılımı, Samsung’un bu konuda da kendini geliştirmesine sebep olmuş durumda. Huawei ve Oppo gibi markalar çoktan optik zoom özelliğini 5X’e çekmiş durumda. Hal böyle olunca Samsung’un daha düşük bir zoom özelliğiyle yeni modelini sunması çok iyi bir intiba yaratmayacak.

Peki bu yakınlaştırma nesneleri ya da manzarayı ne kadar yakınlaştıracak dersiniz? Sızıntıyı hemen sizinle paylaşıyoruz. Aşağıdaki görselin Galaxy S10 5X optik zoom ile çekildiği iddia ediliyor. Eğer gerçekse fena bir yakınlaştırma olmamış diyebiliriz.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK