Samsung’un popüler Note serisinin yeni cihazı, depolama kapasitesi ile sektörde bir ilk yaratacak. Yaygın şekilde 32/64/128 GB depolama hafızaları ile satışta olan akıllı telefonlarda en fazla 256 GB hafızayı görebiliyorduk. Tabi SSD kart ile arttırım yapmadan önceki halinden bahsedersek. Yeni Note 9’da ise bu limit 512 GB olacak. Cihaz hakkında hiç bir detayın sızdırılmamasına rağmen depolama kapasitesinin 512 GB olacağı bir çok yabancı kaynak tarafından yazılmış durumda.

512 GB Özel Olarak Sınıflandırılacak!
Samsung’un 512 GB alana sahip Note 9 cihazıın özel olarak sınıflandıracağı ve yüksek bir fiyattan satılacağı düşünülüyor. Özel seri dışıdaki cihazlarda ise 64 ve 128 GB alan bulunması bekleniyor.

Note 9’un depolama alanındaki farklılık RAM miktarına pek yansımayacak gibi. Akıllı telefonlarda farklı donanım seçeneklerinde genellikle depolama alanı değiştiğinde hafıza alanı da farklılık gösteriyor. Note 9’da ise RAM miktarı sabit şekilde 8 GB olarak yer alabilir.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK