Farklı yapısıyla dikkat çeken ve yapısı gereği bazı çevreler tarafından çok da güvenli görülmeyen Galaxy Fold için yeni bir test yapıldı. Bir çok kişinin düşüncesine göre katlanabilir bir telefon olan Fold, fazla açıp kapama ile birlikte çeşitli sorunlar yaşayacağı konuşuluyor. Bu da satışın artmasını engelleyen önemli bir etken. Hal böyle olunca bir takım testlerin daha yapılması gereklilik haline gelmiş durumda. Dünyanın önde gelen markalarından biri olan CNet, Fold için yeni bir test yaptı.

100 Bin Kez Kapatılıp Açıldı!
Katlanabilir telefon bildiğiniz üzere açılır kapanır bir yapıya sahip. CNet, katlanabilir özelliğini bir makine vasıtasıyla test etti. Makine, telefonu seri şekilde açıp kapatıyor. Testin amacı ise kaç kez açıp kapanmaya dayanıklılık göstereceği ve bu süreçte ne gibi sorunların ortaya çıkacağı.

Tam 100 bin kez yapılan denemede menteşe noktalarında sorun oluştuğu görülüyor. Ve henüz 20 bin tekrara gelmeden ise piksel bloğunun gözlemlendiği aktarılıyor. Haliyle bu testten kısmen başarılı olarak geçen Samsung, ortaya çıkan sorunları ise gidermek adına telefonu biraz daha geliştirebilir. Daha sağlam ve dayanıklı menteşeler önemli konulardan biri. Daha erken ortaya çıkan bir sorun olması sebebiyle piksel sorununa ise öncelikli ağırlık vermesi muhtemel.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK