Günümüzde arka planda kalmış gibi görünse de DSLR fotoğraf makinelerinde de rekabet gün geçtikçe kızışıyor. özellikleri arşa ulaşan fotoğraf makineleri muazzam kalitede görüntüler sunuyor. Canon, Nikon gibi markalar gibi Fujifilm markası da bu yarışın etkin olarak içerisinde yer alıyor. Son çıkarmış olduğu fotoğraf makinesi ise sizi kendine hayran bırakabilir. Tanıtımı yapılan fotoğraf makinesi ile çekilen fotoğraflar sizi şaşırtacak derecede yüksek kaliteye sahip.

Tam 102 MP!
102 Megapiksel bir kamera sizin için ne ifade ediyor bilemeyiz fakat bir çok kişi için daha çok detayı ifade ediyor olsa gerek. Bir fotoğrafı 40 MB olan bu çekimde depolama alanı sıkıntı yaratabilir. En büyük handikapı bu olsa gerek. Fakat öylesine yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf makinesinde detayları daha kolay görebildiğinizi düşünürsek mutlaka bu fotoğraf makinesini edinmek isteyebilirsiniz.

Yeni tanıtılan DSLR makinenin tam modeli Fujifilm GFX 100. 102 MP çözünürlüğe sahip. Çözünürlük boyutları 8736 x 11648. Ne kadar yüksek değil mi? Kendine hayran bırakan makine ile çekilen fotoğrafları GFX 100 bağlantısını kullanarak bakabilirsiniz. Eğer şu sıralar bir DSLR makine almayı planlıyorsanız cihazın Türkiye’ye gelmesini beklemenizi tavsiye ederiz. Zira çözünürlük sizin için önemliyse, diğer makineler şuan bu çözünürlüğün yanından bile geçmiyor.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK