Dünyanın popüler iki markası olan Facebook ve Ray-Ban, teknoloji adına önemli bir işbirliği içerisinde olacak. Daha önce hatırlarsanız Snapchat’in bir gözlük projesi olmuş fakat çok fazlases getirmesine rağmen satışları beklentiyi karşılamadı. Facebook ise gözlük işine fazla önem veriyor. Gelecekte çok sansasyonel bir üretim gerçekleştirmeyi hedefleyen Facebook’un eksiği ise gözlük üretimi yapmıyor olması.

Ray-Ban Çözüm Odağı Olacak!
Ray-ban bu noktada Facebook’un işini çözümleyecek. Nasıl mı? Tasarım ve marka anlamında bir çok kişinin dilinde olan Ray-Ban, tartışmasız gözlük sektöründeki en popüler markalardan biri. Bu durmun sebebi ise Ray-Ban tasarımlarının beğeniliyor ve talep görüyor olması. Tam da Facebook’un aradığı durum. Peki şimdi ne olacak?

Facebook’un amacı gözlüğe çok fazla anlam yüklemek. Tabiki düşündüğünüz gibi gözlük akıllı gözlük olacak. facebook’un planı öncelikli olarak sosyal ağlarda etkin kullanılabilecek bir gözlüğün sunulması. Bildiğiniz üzere sosyal hesaplarda paylaşılanlar hep görüntüden ibaret. Gözün gördüğü diyebiliriz. Hal böyle olunca gözlüğün gördüğünü paylaşmayı kolaylaştırma fikri neden gerçeğe dönüşmesin?

Bu projede Orion ismi sızıntı bilgi olarak ön plana çıkmış durumda. Eğer işbirliği başarılı şekilde tamamlanırsa bundan 5-6 yıl sonra adeta bilim kurgu filmlerinden çıkmışcasına bir gözlük ile karşılaşabiliriz.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK