Bundan 13 yıl önce başlayan video oyun fuarı E3 için geri sayım başladı. Şimdilerde en fazla konuşulan konular E3 2019’da yer alacak oyunlar ve yer almayacak oyunlar. Bu konuda ciddi detaylar ortaya çıkarken, bir tarafta oyun severler buruk bir sevinç yaşayacak. Bilindiği üzere video oyun yapımcılarından biri olan Electronic Arts, bir çok oyuna imzasını atmış, isim yapmış önemli bir firma. Ve böylesine önemli bir marka E3 2019’da tam anlamıyla yer almayacak. Edinilen bilgilere göre kısmi olarak katılım göstermesi bekleniyor.

KENDİ FUARINA ÖNEM VERİYOR!
E3 2019’da yer almamasının en önemli sebebi, çok fazla çeşitlilik sağladığı oyunları için kendi fuarını oluşturması. Bu hafta gerçekleştirecek olduğu kendi fuar etkinliğini daha fazla ön planda tutan EA, Hollywood Palladium’da gerçekleştirecek olan etkinliğine yoğunlaşmış durumda. Hal böyle olunca dev fuara katılımın tam anlamıyla olmaması normal diyebiliriz.

E3 2019’DA BURUK SEVİNÇ!
Katılımcıların mutlak suretle keyif alacağı bir platform olsa da bu yıl Electronic Arts’ın kısmi katılım göstermesi, buruk bir mutluluğun yaşanmasına sebebiyet verecek. Çünkü bir çok oyun sever Electronic Arts oyunlarıyla keyif buluyor. Ve böylesine etkin bir firmanın organizasyonda bulunmaması üzücü olacak.

Edinilen bilgilere göre E3 için Electronic Arts’ın varlığı canlı yayınlarla olabilir. Bu da bir ilkin yaşanması anlamına geliyor. Bu söylentilerin ardından akıllara gelen ise Electronic Arts’ın E3 2019’da bir platform oluşturması ve bu platformda vizyona yansıttığı ekranda canlı yayın yaparak katılımcılara renk katması. Bakalım EA, organizasyondaki varlığını nasıl hissettirecek.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK