Teknoloji çağında yaşarken bir yandan bunu hayatımızı kolaylaştırmak için kullanıyoruz. Gündelik işlerimizde hemen hemen her işmizi elimizdeki akıllı telefonlar ile bir tuşla halledebiliyoruz. Bu haliyle evimize de yansıyor. Evimizi de yavaş yavaş akıllı cihazlar kaplamaya başladı. Peki akıllı cihaz demek pahallık demek midir? 2019 yılının en kullanışlı ve bir o kadar da çok satan bazı cihazkarı var. Minumum fiyat maksimum fayda amacına hizmet eden bu cihazlar bakın neler.

100 Dolardan Daha Ucuza Akıllı Ürünler!
35 dolar gibi bir fiyata Chromecast sahibi olabilirsiniz. Google Chromecast’in amacı normal bir televizyonu akıllı Tv ye dönüştürür. Wifi ile evde yada seyahat sırasında hayat kurtarıcı olduğu aşikar. Bir diğer ürün ise Google Home cihazının yaptığı işin hepsini yapan fakat Google Home’un yarısından bile daha ucuz olarak 49 dolara alabileceğiniz Google Home Mini’dir. Evinizde akıllı birileri dijital olarak konuşşun isterseniz Amazon Eko tam size göre bir ürün olacaktır. 40 dolara temin edebileceğiniz bu ürün Amazon’un Alexa’sı gibi hava durumunu söyleyebilir, sorular sorar, cevap verir, müzik çalar ve daha bir sürü şey.

Akıllı telefonunuzla filmlerdeki gibi tek bir dokunuşla evinizin ampullerini aydınlatmak ,söndürmek,loşluğunu ayarlamak isterseniz Phillips Hue başlangıç seti tam size göre bir ürün olacaktır. Işığı açık unutmak gibi bir derdinizin olmayacağı bu seti yine 100 doların altında bir fiyat olan 85 dolara temin ederek hem yorulmayın hem elektrik tasarrufu yapın.

Evimiz için güvenlik de bir o kadar önemli. Güvenliğimiz için pahalı güvenlik sitemleri kurdurmak yerine 80 dolar civarında temin edebileceğiniz güvenlik kamerası Blink oldukça sevimli bir görüntüye sahip. Kablosuz olarak 2 yıla kadar dayanan pille çalışan Blink gündüz veya gece karanlıkta gece görüşü ile herhangi bir ses veya görüntü gördüğünde hareket sensörleri sayesinde oraya doğru yönelir ve bunu kaydederek nerede olursanız olun akıllı telefonunuza yollar. Peki siz 100 doların altında bu harika teknoloji ürünlerden hangisini sevdiniz?

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK