Bu günlerde cep telefonu alma planı içerisindeyseniz hızlı davranmanız sizi kârlı çıkaracak. Çünkü yapılan açıklamaya göre önümüzdeki günlerde tüm akıllı cihazlarda %20 oranında bir zam gerçekleşecek. Yüksek ÖTV ödeyere kaldığımız telefon ve teknolojik ürünler Türkiye pazarında genel olarak yüksek fiyat ile satılıyor. Bunların yanında %20 oranında bir zama daha eklendiğinde piyasa biraz daha kızışacak gibi.

Dolar Kurundaki Artış Zammı Getirdi!
Yüzde 20 oranındaki zam MOBİSAD tarafından duyuruldu. Son günlerde ciddi bir yükseliş ivmesi alan dolar, telefon fiyatlarının artmasında önemli rol oynayacak. Artış sorası ise fiyatların yeniden şekillenmesi ise teknoloji marketlerini bir süre sakin kılabilir.

Fiyat artışından olumsuz etkilenmesi beklenen vatandaş kadar teknoloji marketleri de bu durumdan olumsuz etkilenecek. Maliyetlerin artması ile birlikte zam kaçınılmaz hale geldiği için zam sonrasında telefon almak biraz daha zorlaşabilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK