Yaşamımızda önemli yere sahip sosyal medya için akıllı telefonların en önemli özelliği tartışmasız iyi kameraya sahip olması ve bu özellik sayesinde iyi fotoğraflar elde edilebilmesi. Asus’un bu noktadan çıkarak kamera özelliğinde en iyiyi sunmayı hedeflemesi üzerine yeni modelinde kamera özellikleri rakiplerini tedirgin etmiş durumda. Çünkü tüm otoriteler tarafından çok iyi not alan Asus Zenfone 6, kamera bakımından bir çok popüler akıllı telefonu geride bırakmayı başardı.

DxOMark, bildiğiniz üzere dünyanın takip ettiği en iyi otoritelerden biri. Detaylı incelemeleri ve sonuçlarıyla her telefon için yapacağı inceleme merakla eklenen platform, Asus Zenfone 6 için nihai sonucu ve puanını bildirdi. Asus Zenfone 6’nın ön kamerası 98 puan alırken, arka kamerası ise 104 puan aldı. Kameranın dönmesi sayesinde diğer telefonlara oranla daha fazla dikkat çektiğini de belirtmek gerekir. Peki aldığı puan onu kaçıncı sıraya getirdi dersiniz?

Listede İkinci Oldu!
Şuan ön kamera özellikleri bakımından en yüksek puan Samsung’un Note serisinin 10. modelinde ve 99 puana sahip. Asus Zenfone 6 ise hemen ardından 98 puanla ikinci sıraya oturdu. Bu durum rakipler tarafından beklenen bir durum değildi fakat Asus’un da artık akıllı telefon piyasasında tercih edileceği gözler önüne serilmiş oldu.

Arka kamerası ise listenin zirvesinden biraz daha uzak. Şuan ilk sırada Huawei’nin P30 modeli yer alıyor. 12 Puana sahip Huawei’nin biraz gerisinde kalsa da 104 puan oldukça iyi bir değer ve bir çok telefonun yine önünde.

Asus Zenfone 6, kamerasıyla bu yıl ciddi derecede talep görebilir. Yakaladığı bu başarıyla yukarı yönlü bir ivme alabilecek olan marka, bundan sonra yeni modellerine biraz daha fazla önem verebilir. Bu da rakipler açısından pazarda tehdit niteliğinde olacaktır.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK