Huawei şu sıralar Android ile yollarını ayırmanın ardından çözüm arayışı içerisinde. Ve çok da uzun bir zamanı yok. Kısa sürede muallakta olan durumu neticelendirmek isteyen Huawei, işletim sistemi ve uygulama mağazasına yönelik çalışmaları gece gündüz sürdürüyor. Android’in marketi olan Play Store gibi bir çok uygulamanın yer alacağı uygulama marketi ise Huawei’yi en çok düşündüren. Uygulama ve oyunlar için yeterlilik sağlaması gereken Huawei, uygulama mağazasının ismini büyük ölçüde belirledi.

Aptoide Uygulama Mağazası Olacak!
Huawei’nin yüksek ihtimalle uygulama mağazası Aptoide olacak. Aslında Huawei, kendi bünyesinde farklı bir uygulama mağazasına sahip. Fakat kesinlikle yeterlilik sunmuyor. App Gallery’den bahsediyoruz. Huawei kullanıcılarının hayal kırıklığı yaşamasına sebep olabilecek bu mağaza Huawei tarafından öncelikli olarak düşünülmüyor. Onun yerine Aptoide isimli uygulama mağazasını kendilerini de kullanması gündemde. Oppo’nun ortaklığındaki Aptoide, android ya da IOS kadar olmasa da ciddi bir havuza sahip. 1 milyona yakın uygulamanın bulunduğu biliniyor. Bu da kullanıcılar için fazlasıyla tatminkar.

Henüz resmiyet olmasa da fazla seçeneği bulunmayan Huawei’nin Aptoide mağazayı kullanması, gelecek mobil teknolojiler üzerinde önemli yenilikler olmasını sağlayabilir. Telefon özellikleri kadar bundan sonra etkili olacak bir diğer yarış uygulama mağazalarındaki uygulamalar olabilir. Nitekim Huawei’ye karşı alınan yasaklar karşısında Huawei daha güçlü çıkmak için rakiplerine karşı her platformda hamleler yapmak isteyebilir. Bu hamleler için Aptoide ise önemli bir alan.

PAYLAŞ
Avatar
1984 Türkiye/ Amasya doğumlu olsa da Almanya'nın Bonn kentinde yaşamaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve incelemelerde bulunur. Tekno Karma'nın daimi editörlerindendir. İletişim: bunveren@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK