Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen internet Tv’leri gelecekte daha da popüler olacak gibi görünüyor. Hatta rekabet ise günümüzün çok daha ötesinde olabilir. Şuan pazarda en büyük pay Netflix’in gibi görünse de Apple sessiz ve derinden geliyor.

Apple TV Türkiye’ye Geliyor!
Apple TV, dünyanın bir çok ülkesinde hizmet verirken Türkiye ise bu pazarın içerisinde yer alan ülkelerden biri değil. Fakat geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlik ardından Türkiye’de de yakın zamanda yer alacağı bildirildi. Hatta tarih bile verildi. 2019 Sonbahar aylarında Türkiye’de de hizmete açılacak olan Apple TV, Netflix’in en sıkı rakibi olmaya aday.

Peki Apple TV’nedir ve neler yer alacak? Aslına bakılırsa Netflix’in bir başka versiyonu. Tabi Apple ürünlere en iyi şekilde entegre edilmiş diyebiliriz. Şimdilik akıllı TV’lerde genellikle Netflix uygulamalarını görüyoruz. Apple TV uygulaması ise pek yer almıyor. Gelecekte yer alır mı bilinmez fakat zor görünüyor. Apple’ın en büyük dezavantajı bir çok akıllı TV’nin android tabanlı olması. Bu sebeple Apple’ın Netflix karşısındaki en büyük handikapı tartışmasız bu olacak.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK