Bankaları saymazsak hangi firmanın kredi kartı var ki? Apple yine bir ilk olmayı başardı ve kendi kredi kartını tanıttı. Ödemelerde kullanılacak kart, tasarımıyla da kendi çizgilerini taşıyor. Nasıl mı? tabiki de sade, şık ve açık tonlar.

Apple, geçtiğimiz gün Gösteri Zamanı ismini verdiği bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik Apple’ın yeni teknolojileri hakkında bilgiler sunuyor ve yeni ürünlerin tanıtımını bildiriyor. Apple, tanıtımında news plus, dergi uygulaması ve yeni ödeme yöntemi kartını tanıttı.

Apple Card İlgi Uyandırdı!
Eminiz Apple ürünlere sahip olanlar ve sık şekilde ödeme için kart kullananlar Apple card sahibi olmak isteyeceklerdir. Son teknolojinin barındığı kart üzerinde hiç bir numara yer almaması ise dikkat çekiyor. Kartın geçerli olduğu yerler ise Apple pay geçerli olan her yer. Özellikle internet üzerinde Apple pay kullanılabilen her yer Apple Card için de ödeme alabilecek. Kart sahibi olmak isteyenler Apple waller uygulamasından kayıt yaptırmaları gerekmekte.

Kartın önemli avantajı ise indirim sağlaması. Yapılacak her ürün alışverişi %2’lik indirim sağlıyor ve ödeme tutarının %2’lik kısmını kart hesabına geri yatırıyor. Bu sayede bir çok ürün daha ucuza satın alınmış oluyor.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK