Amerika Çin’i teknoloji pazarından silmeye kararlı görünüyor. Mobil cihazları için aldığı karardan en çok etkilenen Huawei oldu. Hisseleri bir anda çöküşe geçen Huawei, yükselen markaya ciddi zarar vermiş durumda. Veto edilen Huawei’nin ardından ABD cephesinden farklı bir alana yönelik bilgi daha verildi. Bu bilgi ise drone satın alacakları yakından ilgilendiriyor.

Bilgi Sızdırdığı İddia Edildi!
ABD bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Çin üretimi drone cihazlar üçüncü kişilere bazı bilgileri sızdırıyor. Oldukça iddialı olan bu açıklama saatler içerisinde tüm dünyaya sirayet etmiş durumda. Amerika’nın bu sebeple Çin malı drone cihazların satın alınmasının tehlikeli olabileceğini aktarırken, drone üreticilerine ağır bir darbe de bu açıklamayla birlikte gelecek gibi.

Mobil pazarda doğrudan Huawei hedef alınmıştı. Drone konusunda ise belli bir marka ismi verilmedi. Bu daha da korkunç bir durumun ortaya çıkmasına sebep olmuş durumda. Çünkü Çin’de çok fazla drone üreticisi mevcut. Dünya’nın bir çok ülkesine drone üretimi ve dağıtımı sağlayan Çin’deki bir çok marka şuan istim üzerinde.

Huawei’nin risk barındıran bir yapıda olması sebebiyle Amerika tarafından veto edilmesinin ardından önemli bir kararname çıkmıştı. Drone için de kısa sürede bazı markalar ile çalışma şartları değiştirilebilir.

PAYLAŞ
Avatar
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik bölümü mezunudur. Özel bir kurumda proje yönetim başkanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Teknokarma.com teknoloji editörüdür. iletişim: alper@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK