Şimdiye kadar üretilmiş en pahalı cep telefonu kılıfı ile tanışmaya ne dersiniz? Kılıf aynı zamanda teknoloji marketlerde satı nalabileceğimiz en pahalı telefon olan iPhone X için üretiliyor. Fiyatı oldukça yüksek olan iPhone X kılıfı, Caviar lisansı taşıyor. Son yıllarda ismini sıkça duyduğunuz isimlerden biri olan Elon Musk’a tasarlanan kılıf için Caviar markası artık sipariş alacak.

999 Adet Üretim Yapılacak!
Kılıf ilk olarak 99 adet üretilecekti fakat firmanın çok sayıda ön sipariş alması, sayının 999’a yükselmesini sağladı. Caviar firması ise durumdan memnun. Beklemediği bir ürün ile bir anda kasasını dolduracak olan firmanın kılıfının nasıl bir özelliği olduğu da merak uyandırıyor. Elon Musk’ın kim olduğu hakkında fikriniz yoksa, kısaca belirtelim ki elektrikli taşıtlar üreten Tesla’nın CEO’su.

Kılıftan bahsetmek gerekirse ilk olarak kılıf kapağında güneş enerjisi olduğu görülüyor. Fakat sıradan güneş enerjisi değil. Cihazı olabildiğince etkin şekilde şarj ediyor. Ayrıca kılıf, telefonun su geçirmesini de engelliyor. Toza ve darbelere de dayanıklı. IP67 sertifikası ile gelen kılıf 4500 dolardan satılacak. Yani güncel Tl dolar kurundan hesaplarsak 20 Bin TL yapıyor. Ürün Türkiye’de satılacak olsaydı eğer ÖTV ile birlikte 30-40 Bin lirayı bulması mümkün olabilirdi. Neyse ki ürün sadece sipariş üzerine satılacak.

PAYLAŞ
İbrahim
Ege Üniversitesi İİBF İşletme Yönetimi bölümü mezunudur. Özel bir GSM firmasında danışmanlık yapmaktadır. Teknokarma.com gönüllü teknoloji editörüdür. İletişim: ibrahim@teknokarma.com

BİR CEVAP BIRAK